4 نکته برتر برای طراحی داخلی آشپزخانه شما

 

 

 

کوچک شدن آشپزخانه ها باعث شده که شما نتوانید تمامی طرح و ایده های دلخواه خود را در آن پیاده سازی کنید. برای این که آشپزخانه شما در عین کاربردی بودن، بزرگ تر به نظر برسد و وسایل فضای کمتری را اشغال کنند باید اصول و قوانین طراحی دکوراسیون آشپزخانه را در نظر گرفته و به نکات ریز طراحی توجه کنید. در ادامه ۱۰ نکته بسیار کاربردی برای دکوراسیون آشپزخانه های کوچک را به شما معرفی خواهیم کرد.

به کار بردن رنگ روشن

رنگ در هر دکوراسیونی اهمیت ویژه ای دارد. رنگ هایی همچون سفید، طوسی، قرمز، کرم و … انعکاس بیشتری را ایجاد می کند و بدین طریق فضا را بزرگ تر از آن چیزی که هست، نشان می دهد. به همین منظور طراحان دکوراسیون همواره توصیه می کنند که برای آشپزخانه های کوچک از کابینت های روشن و دیوارهای خنثی استفاده نمایید تا ابعاد دیوارها حداقل ۲ متر دورتر به نظر برسد.

“حتی اگر طرحی آماده از آنچه می خواهید ندارید – ما به شما کمک می کنیم تا به نتیجه ای که آرزو داشتید برسید.”

1_استفاده از لوازم توکار

برای این که فضای بیشتری را در اختیار داشته باشید بهتر است که از شلوغ کردن روی کابینت و قرار دادن ابزار و لوازم غیر ضروری بر روی کابینت و پیشخوان جلوگیری کنید. در نتیجه تا جای ممکن تمامی وسایل و لوازم موجود در خانه را در داخل کابینت قرار دهید.

 

2_نورپردازی اصولی در آشپزخانه

 

لازم است در همین ابتدا به شما یادآور شویم که هر چه فضای روشن تر و پرنورتری داشته باشید، ابعاد آشپزخانه شما بزرگ تر به نظر می رسد. بنابراین دقت داشته باشید که آشپزخانه های کوچک نیاز به نور بیشتری دارند زیرا وجود روشنایی در خانه باعث دلبازتر شدن خانه شده و فضا را بزرگ تر از آن چیزی که هست نشان می دهد. نورهای روشن در کنار نورپردازی اصولی و مناسب نمایی ایده آل را ایجاد کنید.

 

3_اصول طراحی داخلی در آشپزخانه های کوچک

 

امروزه بسیاری از آپارتمان ها در فضای کمی ساخته می‌شوند و دارای آشپزخانه های کوچک هستند .

با وجود این محدودیت می توان با رعایت نکات مختلف طراحی مناسب و ایده آلی برای آن انجام داد .

مهم ترین تفاوت طراحی داخلی آشپزخانه کوچک و آشپزخانه بزرگ کابینت ها و نحوه قرارگیری یخچال و دیگر وسایل هستند به این علت که در آشپزخانه های کوچک باید محلی مناسب برای کاربرد بهتر آنها پیدا کرد اما در آشپزخانه های بزرگ به راحتی می‌توان فضای مناسبی برای قرار دادن اجسام بزرگ انتخاب کرد .

یکی دیگر از اجزای بسیار جاگیر ناهار خوریست شما میتوانید از یک میز ناهار خوری کم جا استفاده کنید .

اگرچه داشتن آشپزخانه بزرگ خواسته همه خانم ها است اما با توجه به زندگی آپارتمانی امروزی داشتن آشپزخانه بزرگ برای همه امکان پذیر نیست با این حال با رعایت نکاتی می توان طراحی دکوراسیون آشپزخانه های کوچک را به گونه‌ای انجام داد که از فضای آن استفاده بهینه کرد و همچنین آن را بزرگتر جلوه کرد .

برای بزرگ جلوه دادن آشپزخانه می‌توان آن را با سالن پذیرایی خانه مرتبط کرد و چیدن میز های ناهار خوری و یا صندلی مقابل اوپن آشپزخانه گزینه مناسبی برای این کار هستند. 

 

4_در فظاهای موجود دیوار بازنگری کنید

بسیاری از افراد تنها فضای ذخیره‌سازی آشپزخانه را کابینت‌ها می‌دانند و فضاهای ذخیره‌سازی بر روی دیوار را نادیده می‌گیرند. بااین‌حال، مهم است که فضای روی دیوار را در نظر بگیرید. برای مثال، می‌توانید از بالای کابینت‌ها برای قرار دادن برخی از وسایل استفاده کنید. همچنین، می‌توانید ظروف و تابه‌ها را از کابینت‌ها بیرون بیاورید و آن‌ها را به دیوار آویزان کنید.

علاوه بر این، می‌توانید قفسه‌های باز را به دیوار نصب کنید تا ظروف ادویه، ماهیتابه‌ها، کاسه‌ها و لیوان‌ها را در این قفسه‌ها قرار دهید. به‌طور خلاصه، از این طریق می‌توانید به وسایلی که دائما از آن‌ها استفاده می‌کنید دسترسی راحت‌تری داشته باشید و از سوی دیگر، از فضای آشپزخانه حداکثر بهره را ببرید. به یاد داشته باشید که اگر آشپزخانه کوچکی دارید باید از تمام فضای آشپزخانه استفاده کنید.

 

 
دکوراسیون عمارت

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button